Küçükçekmece , İstanbul ‘un batısında aynı adlı gölün çevresinde kurulmuş bir ilçedir. Batısında Avcılar ve Küçükçekmece Gölü, Kuzeyinde Başakşehir, Doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar, Güneyinde Bakırköy ve Marmara Denizi vardır.

Küçükçekmece
İlçe
Küçükçekmece ‘nin İstanbul ‘daki konumu
Ülke Türkiye
İl İstanbul

İstanbul Sefaköy nereye yakın? Sefaköy İstanbul ilinde yer almakta olup, Sefaköy Küçükçekmece ilçesine bağlıdır.Sefaköy haritası konumu ise 41° 0′ 31.1724 » Kuzey ve 28° 46′ 31.2348 » Doğu gps koordinatlarıdır. Sefaköy bağlı olduğu Küçükçekmece ilçe merkezine 0 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Küçükçekmece tam olarak nerede? İstanbul’un Avrupa yakasındadır. İstanbul’un Marmara’dan dar bir kara parçasıyla ayrılan bu nedenle de ‘çekmece’ ismiyle anılan iki gölünden küçüğünün çevresinde yer alır. Batısında Avcılar ve Çatalca, kuzeyinde Gaziosmanpaşa mücavir alanı, doğusunda ise Esenler, Bağcılar ve Bahçelievler ilçeleri vardır.

Then, İstanbul halkalı hangi tarafta?

Halkalı Merkez
Halkalı Merkez Halkalı Merkez’in İstanbul ‘daki konumu
Ülke Türkiye
İl İstanbul
İlçe Küçükçekmece

FAQ

Küçükçekmece’nin adı neden Küçükçekmece?

KÜÇÜKÇEKMECE: Osmanlı dönemine kadar « Rhagion » olarak geçen Küçükçekmece adı, bölgenin Osmanlı İmparatorluğu’na geçmesiyle değişerek « Çekme-i Sagir » daha sonra da « Çekme-i Küçük » olarak değişir. Küçükçekmece adının kaynağı oldukça tartışmalı olsa da genel olarak kenarlarında kurulduğu gölle ilgili olduğu kabul edilir.

Sefaköy hangi semte bağlı? Sefaköy, Küçükçekmece – Vikipedi.

Sefaköy Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İstanbul’un Avrupa yakasındadır. İstanbul’un Marmara’dan dar bir kara parçasıyla ayrılan bu nedenle de ‘çekmece’ ismiyle anılan iki gölünden küçüğünün çevresinde yer alır. Batısında Avcılar ve Çatalca, kuzeyinde Gaziosmanpaşa mücavir alanı, doğusunda ise Esenler, Bağcılar ve Bahçelievler ilçeleri vardır.

İstanbul Sefaköy hangi belediyeye bağlı? Küçükçekmece Belediyesi hizmetleri Küçükçekmece Belediyesi ile e-Devlet Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır.

Sefa köye nasıl gidilir?

Küçükçekmece bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Sefaköy adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 76O, 89S, 98, 98S, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.
 2. Tren: MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 3. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-216.

Küçükçekmece Nikah Sarayı hangi Metrobüs Durağı? Metrobüsle ulaşmak isteyen misafirlerimiz, Sefaköy durağında inip Yenibosna yönünde yürüyerek merkeze ulaşılabilmektedir.

İstanbul Halkalı nereye bağlı?

Halkalı İstanbul ilinde yer almakta olup, Halkalı Küçükçekmece ilçesine bağlıdır.Halkalı haritası konumu ise 41° 0′ 47.7216 » Kuzey ve 28° 47′ 31.1388 » Doğu gps koordinatlarıdır. Halkalı bağlı olduğu Küçükçekmece ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

İstanbul halkalı YHT nerede? Halkalı Aktarma Merkezi

Halkalı
TCDD Taşımacılık istasyonu Yüksek Hızlı Tren istasyonu Marmaray istasyonu
Halkalı Tren İstasyonu
Wikimedia | © OpenStreetMap
Konum İstasyon Mahallesi, İstasyon Caddesi, 34303 Küçükçekmece, İstanbul Türkiye

Halkalı Atakent hangi yakada?

Atakent, Küçükçekmece

Atakent
Küçükçekmece’nin İstanbul’daki konumu
Ülke Türkiye
Bölge Marmara
İl İstanbul

Çatalca’nın adı nereden geliyor?

1611-1683 yılları arasında yaşayan ünlü gezgin Evliya Çelebi 17.yüzyıl Çatalca´sı için şu bilgileri verir. « Şehir bir Çatal dağın eteğine kurulduğu için Çatalca adını almıştır.

Sefaköy ismi nereden gelmiştir? Küçükçekmece’ye bağlı Sefaköy‘ü 1800’lerin sonunda Bulgaristan Deliorman’dan göç eden Karaömeroğlu İbrahim Safra kurdu. O zamandan beri Balkanlar’dan göç alan ve bugün Balkan göçmenlerinin yaşadığı semtin ilk ismi Safraköy’dü. Safra olarak da anılan yer, zamanla şimdiki adını alarak Sefaköy oldu.

Büyükçekmece neden Büyükçekmece? “Büyük ve Küçük” adı ise bu çekmecelerin boyutundan ileri gelir derler. Bir başkası oluşan lagün oluşumunu sağlayan kıyı kordonu birinde koyun ağzında iken diğerinde hemen hemen koyun orta bölümündedir ve bundan ötürü daha büyüktür der.

Sefaköy eskiden nereye bağlıydı?

Cumhuriyetin ilk yıllarında Yeşilköy nahiyesinin bir köyü statüsünde bulunan Küçükçekmece, 1956 yılında nahiye merkezi oldu. 1981’de Avcılar, Halkalı, Sefaköy Belediyeleri’ni bünyesine alan Küçükçekmece, yeni bir belediye şube müdürlüğü olarak İstanbul Belediyesi’ne bağlandı.

Sefaköy hangi otobüs gider?

 • 73B FLORYA – BAKIRKÖY. Hattın detayına git.
 • 73F FLORYA – TAKSİM. Hattın detayına git.
 • 73H ACİL DURUM HASTANESİ – ATAKÖY METRO. Hattın detayına git.
 • 76 BEYLİKDÜZÜ – BAKIRKÖY. …
 • 76B AVCILAR CİHANGİR MAHALLESİ – BAKIRKÖY. …
 • 76C BÜYÜKÇEKMECE – BAKIRKÖY. …
 • 76D BAHÇEŞEHİR / ESENKENT – TAKSİM. …
 • 76Y İHLAS MARMARA EVLERİ – BAKIRKÖY.

Küçükçekmece Tepeüstü nereye bağlı?

Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı 40.991623 enlem ve 28.775826 boylamda yer almaktadır. Küçükçekmece ilçesine bağlıdır. Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Küçükçekmece Tepeüstü Mezarlığı posta kodu 34290.

Avrupa yakasında hangi semtler var? Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir. İç ilçeler Esenyurt, Başakşehir, Bağcılar, Bahçelievler, Güngören, Esenler, Bayrampaşa, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Kâğıthane ve Şişli’dir.

Avrupa Yakası hangi tarafta?

Avrupa Yakasındaki İlçeler: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Şişli, Sultangazi, Zeytinburnu olmak üzere toplam 24 tane ilçeye …

İstanbul anadolu yakasında hangi ilçeler var? İlçeler

 • Adalar.
 • Ataşehir.
 • Beykoz.
 • Çekmeköy.
 • Kadıköy.
 • Kartal.
 • Maltepe.
 • Pendik.

Don’t forget to share this post !

LAISSER UN COMMENTAIRE

S'il vous plaît entrez votre commentaire!
S'il vous plaît entrez votre nom ici